Ağustos 2, 2016

mpSSS

1. Araç takip sistemi kolaylıkla sökülebilir mi?

Araç takip sistemi kolaylıkla sökülemez. Motorun gizli bölmelerine montaj edildiğinden dolayı yetkisiz kişilerce sökülmesi aracınıza  zarar verilebilir.

2. Araç takip sistemi başka bir araca takılabilir mi?

Araç takip sistemi bir araçtan sökülüp başka bir araca takılabilir. Bu araç bilgileri sistem üzerinden yeni araç bilgileri ile güncellenir. Sistem çalışmaya devam eder.

3. Araç takip cihazı yerimi nasıl biliyor?

Dünya Yörüngesinde bulunan 24 Adet Uydu aracılığı ile Araç Takip cihazı uydudan aldığı Konum bilgileri x ve y koordinatları ile bulunduğu yerin konum bilgisini uydudan istemektedir. Uydudan gelen konum bilgisi x ve y olarak cihaza gelir. Araç Takip cihazı üzerinde bulunduğu DATA Sim Kart ile Araç konum bilgisini ve araçla ilgili hız, kontak ve başka istenilen bilgileri Server’a iletmektedir. Bu sayede Araç Takip cihazı yerinin tespitini yapabilmektedir.

4. Motor blokaj sistemi nasıl çalışır ne işe yarar?

Motor blokaj sistemi sayesinde araçların çalınması veya istenmeyen durumlarda aracın uzaktan motorunun durdurulması gerekli zamanlarda motor blokaj kiti ile araçların uzaktan motor hareketleri durdurulabilir.
Motor blokaj kitleri araç takip sistemi cihazı ile entegre çalışmaktadır. Kullanıcılar web yazılımı üzerinden araçların motorlarına blokaj emrini kendileri yönlendirebilmektedirler.
Aracın kontak bilgisinin kapalı ve hız bilgisinin “0” olması durumunda motor blokaj emri araca iletilmektedir.